“4. Rize Günleri Etkinlikleri” Ankara Atatürk Kültür Merkezi`nde

Rize Valiliği öncülüğünde Ankara Rize Dernekleri Federasyonu organizasyonu ile düzenlenen `4. Rize Günleri Etkinlikleri` Ankara Atatürk Kültür Merkezi`nde başladı.
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Etkinliklerin açılışının yapıldığı törene Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, TBMM eski başkanlarından Köksal Toptan, eski bakanlardan Faruk Nafiz Özak, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, Milli Savunma bakan yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Nusret Bayraktar, Rize Valisi Nurullah Çakır, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ömer Ofluoğlu çok sayıda kaymakam ve belediye başkanları ve birçok davetli ve vatandaşlar katıldı.
İlginin yoğun olduğu etkinliklerin ilk gününde Rize`nin doğası, mutfağı, el sanatları, Rize bezi, müziği, tulumu, kemençesi, şairleri, ressamları, atmacaları ve yemekleri sergilendi. Başta turizm olmak üzere yerel ve ulusal alanda Rize markalarının, mutfağının en güzel ürünlerinin satışının gerçekleştirildiği stantlara vatandaşların ilgisi oldukça büyüktü.
Rize Günleri Etkinlikleri, Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Rize Üniversitesi, Çay Kur Genel Müdürlüğü, Rize Ticaret Borsası, Rize Sanayi ve Ticaret Odası, ilçe belediyeleri, özel firmalar, Çay sektörü temsilcilerinin destekleriyle düzenleniyor. Etkinliklerde Rize`nin tarihi ve kültürünü anlatan dinletiler, paneller, söyleyişler düzenlenmesi yanı sıra Rize`nin yetiştirdiği bilim adamları, düşünürler, siyasetçiler, sanatçılar ve sporcular da katılıyor.
Konuşmalar ardından etkinliğe katkıda bulunanlara plaket verildi. Etkinliklere yarında birçok milletvekili yönetici ve vatandaşın katılması bekleniyor.
Rize günlerinin açılışında konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; Rizelilerin genelde müşterek işleri pek birbirleri ile işleri olmadığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; “Sadece çay alım yerleri ve camilerde bir araya geliyoruz. Ankara’da ki Rize günleri müşterek iş yapmanın güzel bir örneğidir. Beraber iş yapma alışkanlığımız olursa daha iyi işler çıkartır ve daha güçlü oluruz. Böyle bir organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki gelecek senelerde daha da iyisini yapacağız” diye konuştu.
(e-ha) Ali Vural

Incoming search terms:

  • akm ankara etkinlikleri 2014
  • atatürk kültür merkezi ankara 2014 etkinlikleri
  • atatrk kltr merkezi ankara 2014 etkinlikleri
  • atatürk kültür merkezi etkinlikleri ankara
  • akm ankara
  • atatrk kltr merkezi etkinlikleri ankara
  • ankara atatrk kltrkltr merkezi 2014 rize gnleri
  • atatürk kültür merkezi ankara etkinlikleri 2014
  • ankara kültür merkezi etkinlikleri
  • akm ehir tantm gnleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>